Lietuvos prioritetiniai sektoriai
Lietuvos eksporto strategijos tikslai apima lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų konkurencingumo užsienio rinkose skatinimą ir Lietuvos įmonių įėjimą į naujas rinkas. Strategija taip pat orientuojasi į aukštos pridėtinės vertės prekių ir paslaugų eksporto plėtrą.
Gyvybės mokslai
Gyvybės mokslų sektorius Lietuvoje sparčiai auga ir tampa viena iš prioritetinių sričių, kuriančių aukštos pridėtinės vertės sprendimus. Šalyje veikia stipri biotechnologijų, farmacijos ir medicinos technologijų ekosistema, kurioje glaudžiai bendradarbiauja moksliniai tyrimų centrai, startuoliai ir pramonės įmonės. Lietuva yra žinoma dėl savo inovacijų ląstelių terapijos, genų inžinerijos, diagnostikos bei sveikatos technologijų srityse, o palanki reguliacinė aplinka ir investicijų pritraukimas leidžia sektoriui augti tarptautiniu mastu.
Aukštųjų technologijų inžinerija
Aukštųjų technologijų inžinerija yra viena iš strateginių Lietuvos pramonės sričių, orientuota į inovatyvius sprendimus ir modernių gamybos technologijų plėtrą. Lietuviškos įmonės kuria pažangius produktus automatizavimo, robotikos, medžiagų mokslo ir atsinaujinančiosios energetikos srityse, aktyviai diegdamos pramonės 4.0 standartus. Tarptautinėms rinkoms pritaikyti sprendimai, tokie kaip lazerinės technologijos, precizinė mechanika ir pažangi gamyba, skatina Lietuvos pramonės konkurencingumą pasaulyje.
Informacinės ir ryšių technologijos
Lietuva yra viena iš pirmaujančių šalių Europoje pagal skaitmeninę plėtrą ir IT sektoriaus augimą. Čia veikia stipri technologijų ekosistema, kurioje vystomi programinės įrangos sprendimai, dirbtinio intelekto, „fintech“, „govtech“ ir „cybersecurity“ inovacijos. Dėl palankios investicinės aplinkos, aukštos kvalifikacijos IT specialistų ir spartaus interneto infrastruktūros plėtros Lietuva tampa vis patrauklesne vieta technologijų plėtrai bei tarptautinių technologijų įmonių veiklai.
Gynyba
Gynybos pramonė Lietuvoje yra orientuota į inovatyvių technologijų, pažangių gynybos sprendimų ir saugumo sistemų plėtrą. Šalyje veikia stipri ekosistema, apimanti karinės įrangos gamybą, kibernetinio saugumo sprendimus, bepilotes sistemas ir kitus aukštos pridėtinės vertės produktus. Lietuva aktyviai dalyvauja NATO bei ES gynybos iniciatyvose, stiprindama bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais ir skatindama investicijas į gynybos technologijas.